گردوی پکان ، کاشت ، پرورش و نگهداری

درختان گردوی پکان بومی ایالات متحده است ، جایی که آنها در مناطق جنوبی با فصول طولانی رشد می کنند. فقط یک درخت برای بسیاری از خانواده های بزرگ آجیل تولید می کند و سایه وسیعی ایجاد می کند که تابستان های گرم و جنوبی را کمی قابل تحمل می کند. یک درخت پکان بالغ حدود 45 متر طول دارد و دارای یک تاج پوشش است.

هرس درخت و ریشه ها قبل از کاشت باعث رشد شدید و مراقبت از درخت پکان می شود. یک سوم تا نیمه بالای درخت و همه شاخه های جانبی را قطع کنید تا ریشه های قوی قبل از رشد رشد کنند. به شاخه های کناری کمتر از (1.5 متر) از سطح زمین اجازه رشد ندهید. این امر باعث می شود که نگهداری از چمن یا سطح زمین در زیر درخت راحت تر باشد و از انسداد شاخه های کم آویز جلوگیری کند. درختان ریشه برهنه که احساس خشکی و شکنندگی می کنند باید قبل از کاشت چندین ساعت در یک سطل آب خیسانده شوند. ریشه درخت پکان از اسفند رشد کرده قبل از کاشت نیاز به توجه ویژه دارد. ریشه بلند معمولاً به صورت دایره ای در اطراف ته گلدان رشد می کند و باید قبل از کاشت درخت آن را صاف کرد. اگر این امکان وجود ندارد ، قسمت پایین ریشه را قطع کنید. تمام ریشه های آسیب دیده و شکسته را بردارید.

نهال پکان را در حفره ای به عمق (1 متر) و عرض (0.5 متر) بکارید. درخت را در حفره قرار دهید تا خط خاک روی درخت با خاک اطراف یکنواخت باشد. شروع به پر کردن حفره با خاک کنید ، ریشه ها را در حالت طبیعی مرتب کنید. وقتی چاله نیمه پر شد ، آن را با آب پر کنید تا حباب های هوا برداشته شود و خاک آن ته نشین شود. پس از تخلیه آب ، چاله را با خاک پر کنید. خاک را به صورت عمیق آبیاری کنید. در صورت ایجاد فرورفتگی پس از آبیاری ، خاک بیشتری اضافه کنید. برای مراقبت از درختان پکان آبیاری منظم برای درختان جوان تازه کاشته شده ضروری است. دو هفته یا سه سال اول پس از کاشت در غیاب باران هفتگی آب دهید. آبیاری را به آرامی و عمیق انجام دهید و اجازه دهید در خاک تا آنجا که ممکن است جذب شود. برای درختان بالغ ، رطوبت خاک تعداد ، اندازه و پر بودن آجیل ها و همچنین میزان رشد جدید را تعیین می کند. از زمان شروع تورم جوانه ها تا زمان برداشت ، آب آنقدر کافی است که خاک را یکنواخت نگه دارد. منطقه ریشه را با (5 تا 10 سانتی متر) مالچ بپوشانید تا تبخیر آب کند شود. در بهار سال اول پس از کاشت درخت ، (0.5 کیلوگرم) کود 5-10-15 در زمینی به مساحت (2.5 متر مربع) در اطراف درخت پخش کنید. سال دوم و سوم پس از کاشت ، از کود 10-10-10 به همین ترتیب در اواخر زمستان یا اوایل بهار و دوباره در اواخر بهار استفاده کنید. هنگامی که درخت شروع به باردهی می کند ، برای هر (2.5 سانتی متر) قطر تنه از (2 کیلوگرم) کود 10-10-10 استفاده کنید. روی برای توسعه درخت و تولید آجیل مهم است. برای درختان جوان هر سال از (0.5 کیلوگرم) سولفات روی و برای درختان میوه دار از (1.5 کیلوگرم) استفاده کنید.

با بالغ شدن دانه های پکان ، پوسته ها شروع به ترک خوردن می کنند و این نشان دهنده آمادگی برداشت است. این نشانه برای کسانی که از ارتفاع بیزار هستند چیز زیبایی است. برای بررسی آمادگی آجیل ها نیازی به بالا رفتن از درخت نیست. آنها کاملاً بالغ می شوند و از پوسته خارج می شوند و به زمین می ریزند. پس از برداشت ، آنها باید خشک شوند. آنها را به آرامی خشک کنید ، در یک لایه نازک روی یک ورق پلاستیکی در ناحیه ای از نور کم و هوا پخش کنید. برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن ، آجیل ها را هم بزنید. بسته به شرایط ، خشک کردن حدود 10 روز طول خواهد کشید. یک دانه پکان که به درستی خشک شده باشد ، یک هسته شکننده دارد و باید به راحتی از قسمت خارجی آن جدا شود. پس از خشک شدن ، می توانید ماندگاری آنها را با یخچال یا یخ زدگی افزایش دهید. میوه کامل (در پوسته) خیلی بیشتر از مغزهای پوسته شده ذخیره می شود. هسته های کامل را می توان برای یک سال در دمای (0 تا 7 درجه سانتیگراد) یا برای دو یا چند سال در (17- درجه سانتیگراد) ذخیره کرد. دانه های پوسته پوسته شده را می توان برای یک سال در (0 درجه سانتیگراد) یا برای دو یا چند سال در (17- درجه سانتیگراد) نگهداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *